Víte, že neodymové magnety unesou až tisícinásobek své hmotnosti? Jejich sílu využijete nejen ke zvedání a přenášení, ale také k vytahování zapadlých, ztracených a utopených předmětů. Bez nároku na honorář za vás uklidí a vyčistí stoku nebo odpadky. Přečtěte si, jaké jsou jejich další výhody. Zjistěte, na co si dát pozor při výběru magnetů pro lovce pokladů, a vytáhněte pak třeba trezor z Vltavy, jako v ukázce na videu ve článku.
V pohádce musel Široký vypít půl rybníka, aby dlouhý dosáhl na dno pro začarovaný prsten. Pokud řešíte stejný problém – jak vytáhnout utopený předmět (třeba jen "obyčejné" klíče), použijte raději na špagátu pověšený extra silný neodymový magnet.
Jak vytáhnout slůně ze studny
Kovový prvek neodym je v současnosti nejsilnější známý permanentní magnet. V poměru ke své váze unese až 1000× více než sám váží. Na trhu je například malý neodymový silák – magnet pro lovce pokladů o hmotnosti 250 gramů, který uzvedne školáka vážícího 30 kilogramů. Tedy pokud by seděl na ocelové sedačce. Dvojnásobně těžký magnet KR-55-08/12-25-N uzvedne čerstvě narozené slůně o hmotnosti 100 kilogramů – bude-li ležet v železném koši.
K magnetu se chovejte slušně, vydrží skoro věčně
Neodymovým magnetům škodí nadměrné horko a vlhko. Při běžném využití ale doporučenou teplotu 80 °C, za kterou se již ztrácí magnetické vlastnosti, zřejmě nepřekročíte. Negativnímu účinku vody (oxidaci) lze zabránit galvanizováním povrchu zinkem. Poniklováním se magnet stává plně voděodolným a tudíž vhodným i pro čističe rybníků.
Pokud se vám nepodaří vytáhnout požadovaný předmět z vodních hlubin napoprvé, hlavně s magnetem neházejte o zem. Je poměrně křehký a nemusel by hrubé zacházení vydržet. Jestliže podceníte přitažlivou sílu magnetu, a nedáte pozor při manipulaci, hrozí vám úraz – skřípnutá pokožka či jiné poranění. Permanentní magnet není hračka pro malé děti. Zato dospělé "děti" si s ním užijí velké množství zábavy.
Magnety pro lovce pokladů
Jak již bylo řečeno, silným magnetem na provazu se dají spolehlivě vyčistit potoky od železného harampádí. Navíc s jeho velkou nosností vytáhnete i přes 100 kg těžké předměty, třeba staré hrnce plné žab a bláta. Můžete "vybílit" kašny, fontány a vodotrysky od "přebytečných" mincí.
S tím ovšem pozor, pokud nejste správce či majitel dotyčné vodní nádrže. V opačném případě by oprávněný vlastník mohl pochopit jako neoprávněné přisvojení cizí věci a vyhnat vás z pozemku klackem, případně v doprovodu strážců zákona.
Co s magnetem pro lovce pokladů dál? Spusťte jej na 10metrovém lanu do studny. Možná vytáhnete překvapivé úlovky. S magnetem také zachráníte klíče spadlé do kanálu. Objevíte feromagnetické poklady na pláži, v rokli, v trávě. Najdete i pověstnou jehlu v kupce sena.
Magnety pro hospody(ni) i kutila
Neodymové magnety najdou uplatnění v domácnosti, kuchyni i dílně. S jejich pomocí jednoduše posbíráte rozsypané hřebíky a uklidíte železné piliny i kovové špony. Vyčistíte také ucpaný odpad. Poslouží vám jako držáky na kuchyňské nože a náčiní, pro nářadí, nůžky a klíče. Hodí se vám při sanaci jímek, kanálů, městských stok. Silné magnety využijete také při třídění odpadů.
Neodymové magnety jsou malé, skladné, vodě-odolné a extra silné. Vejdou se do každé kabelky nebo brašny lovce pokladů. Jejich využití je všestranné a rychlé. Jen pozor, abyste je nepřiblížili k platební kartě nebo citlivé elektronice.
Pořiďte si praktického hledače pokladů, strážce klíčů nebo neúnavného čističe rybníků.
Na závěr zhlédněte video, jak se dá pomocí extra silného magnetu vytáhnout trezor z Vltavy.
A také se podívejte na nejnovější super silný magnet pro lovce pokladů a magnet fishing – magnetické monstrum pro fajnšmekry F300 s magnetickou silou 2 × 310 kg.
Objevte další magnetické tipy na blogu Unimagnet.