Jak silné neodymové magnety využít na výrobu skrýší pro geocaching? Zabudujte je třeba do kusu kmene stromu, přilepte k velkému šroubu nebo přišroubujte k instalační krabici, do které schováte tajnou schránku. Zhlédněte pár tipů na výrobu originálních magnetických skrýší pro oblíbenou geolokační hru.
Co je geocaching
Geocaching je zážitková geohra, při které pomocí navigačního systému GPS hledáte skryté schránky po celém světě. Schránkám se říká kešky (keše, cache). Pro hledání potřebujete například turistickou GPS navigaci Garmin nebo mobilní telefon s aplikací pro hledání keší.
Člověk zabývající se geocachingem je geocacher, česky „geokačer“ nebo prostě „kačer“. Zakladatel keše ji umístí na zajímavém místě, které není tolik navštěvované turisty. Anebo naopak schválně na exponované místo. Geocaching vás často přivede na hezká místa, která běžně nenavštívíte.
Více se o Geocachingu dozvíte na oficiálním webu Geocaching.com.
Schránka na geocaching
Schránka na kešky bývá z voděodolného obalu, většinou je to plastová nebo kovová krabička. Lze ji ukrýt kdekoliv, v přírodě i ve městě. Tajná schránka obsahuje logbook, mudlokartu, tužku, ale i drobné předměty na výměnu.
Vyrobte si vlastní originální skrýše pro geocaching s využitím silných neodymových magnetů.
3 tipy na výrobu geocaching úkrytů s využitím magnetů
1) Magnetická skrýš na geocaching v kmeni stromu
V lese najděte kus starého kmene stromu. Rozřízněte jej na polovinu a vydlabejte malý otvor pro logbook, případně i tužku. Nyní do každé poloviny kmene vyvrtejte otvory pro magnety. Do otvorů potom vtlačte neodymové magnety, pro jistotu předtím dovnitř kápněte trochu lepidla UHU Max Repair. Pro menší kus dřeva použijte pogumovaný magnet KT-15-03-R, pro větší kus magnet s gumovým povrchem KT-30-05-G. Pro venkovní použití jsou totiž pogumované magnety vhodnější, odolají korozi.
Tuto cache můžete ukrýt kdekoliv v přírodě, ideálně v lese.
2) Magnetický šroub – schránka pro geocaching na ocelové povrchy
Druhý tip na magnetickou kešku je z velkého šroubu. V železářství nakupte šroub o průměru 20 mm s vhodnou matkou.
Do středu šroubu vyvrtejte otvor pro papírový logbook. Nyní vyrobte uzávěr se zabudovaným magnetem. Neodymový kotouč KT-15-05-N vložte do matky a prostor okolo vyplňte transparentním silikonem podle videa. Silikon nechte zaschnout.
Šroub pak přicvakněte například ke kovové konstrukci mostu, pouliční lampě.
3) Magnetická cache z instalační krabice
Pořiďte si plastovou zápustnou instalační krabici s otevíracím víkem a neodymový kruh s prohlubní KRP-20. Magnet má otvor pro šroub či vrut o průměru M4. Neodymový kruh přišroubujte vhodným šroubem k ocelové podložce – magnetickou stranou směrem ven, aby bylo možné krabičku přicvaknout k ocelovému povrchu.
Vytvořte otvor na zadní straně krabice, vyplňte jej silikonem a přizpůsobte velikosti magnetu. Neodymový kruh s podložkou vložte do otvoru. Nakonec připevněte otevírací víko.
Doporučujeme krabici trochu ušpinit, aby nevypadala jako nová.
Hodně štěstí a zábavy při geocachingu! Při umisťování kešek myslete na bezpečnost svoji i kačerů, kteří budou skrýš hledat.
Omrkněte další další magnetické vychytávky na blogu Unimagnet.